Představujeme Krkonoše a Pec pod Sněžkou

Zavítejte do Pece pod Sněžkou, jednoho z nejvýznamnějších turistických a sportovních center v srdci Krkonoš. Městečko si získalo svou oblibu díky krásným výhledům a je ideálním výchozím bodem pro poznání nejzajímavějších míst Krkonošského národního parku. Vyjít, vyběhnout či lanovkou vyjet na Sněžku, obdivovat Rýchorský prales nebo Černohorské rašeliniště, to jsou jen hlavní lákadla. Pec pod Sněžkou těží ze své polohy a nadmořské výšky, až půl roku je pokryta sněhovou peřinou. Na jaře a v létě je zase ideálním místem pro pěší turistiku a kolo. V sevřeném údolí Pece pod Sněžkou zkrátka najdete veškeré služby pro aktivní i wellness dovolenou po celý rok. Aktuální trasy pro elektrokola si prohlédněte zde.

 

JAKÉ AKTIVITY LZE S NAŠÍM VYBAVENÍM PROVOZOVAT?

 

Trail Running

Elektro kola

Focus-Bold2-Plus-E-Bike-3
Trail running je výzvou – klidně i celodenní běžecký výlet. Nesvázané dobrodružství pod heslem: objevte, co je ve vás, ale i kolem vás. Mnozí nazývají trail running návratem k přirozenosti, splynutím s přírodou a tichem, každopádně je to mimořádný outdoorový zážitek mimo značené cesty.Okolí Pece pod Sněžkou nabízí pro běh ideální terény. Možná hory znáte ze sedla kola, běžkařské stopy, ale trail running je o poznání dosud nepoznaného. Okolí Pece pod Sněžkou nabízí unikátní cyklotrasy s výhledy na Krkonoše. Počáteční výškový rozdíl snadno překoná na našich elektrokolech i netrénovaný jedinec.
Od června do září je možné využít pravidelné linky Krkonošských cyklobusů v případě, že se rozhodnete svůj výlet prodloužit; můžete se tak vrátit z druhého konce Krkonoš na začátek své trasy. Seznam linek naleznete zde.

 

 

Projeďte si nebo si projděte Krkonoše. Nabízíme pečlivě připravené trasy pro elektrokola s možností dobití na našich stanicích.

 

Aktuální trasy pro elektrokola si prohlédněte zde.

 

 

Aktivity v Krkonoších

Černohorské rašeliniště – je nejstarší naučná stezka Krkonošského národního parku. Rašeliniště vzniklo před více než 6 000 lety a dodnes se pyšní bohatou faunou a flórou. Díky povalovému chodníku si turisté mohou bez obav projít krásné mokřady a z Hubertovy vyhlídky shlédnout panorama Krkonoš.

Důl Kovárna – nabízí pohled do samého jádra Sněžky. Ve spletitém systému chodeb a důlních žebříků si užije nejen milovník jeskyní. V dole jsou k dispozici dvě prohlídkové trasy, z čehož nově vybudovaná trasa B umožňuje sestup do hloubky 50 m a je určena pro náročné a zdatné turisty.

Rýchorský prales – učaruje nejednomu fotografovi. Bizarní tvary stromů, lesní jezírka a balvany tvoří jedinečnou scenérii.

Vrchol Sněžky – musí alespoň jednou za život navštívit každý Čech. Vydejte se sem poznat nejen českou krajinu, ale i sousední polskou, která se pyšní třeba krásnými ledovcovými jezery Wielki Staw a Maly Staw.

Velká Úpa – v zimě je rájem rodinných dovolených. Nabízí skvělé podmínky pro lyžaře, snowboardisty i skialpinisty, kteří se vydávají do okolí na zimní túry. V létě je ideální čas vyrazit na velkoúpské stráně a navštívit Portášovy boudy.